Jdi na obsah Jdi na menu
 


Buďte zdravě opálená!

Jestliže vám domáci samoopalování připadá zdlouhavé a ušetřila jste při koupi jarního kabátku, můžete snědou barvu kůže nechat na specialistech a zajít si do solární sprchy. 
Jestliže vám domáci samoopalování připadá zdlouhavé a ušetřila jste při koupi jarního kabátku, můžete snědou barvu kůže nechat na specialistech a zajít si do solární sprchy.

Chcete krásnou karamelovou pleť dřív, než své tělo vystavíte napospas slunečním paprskům? Svůdným opálením se můžete pochlubit i bez doteku zářivého kotouče. A navíc, je to mnohem zdravější!

* Když chcete: Bronzové tělo

Svůdně snědý dekolt a karamelové nohy vám i bez nebezpečného opékání na slunci zařídí samoopalovací krém nebo sprej se silnějším vybarvujícím účinkem. Většina opalovacích krémů obsahuje látku DHA, která svrchní vrstvě kůže nařídí výrobu snědých pigmentů, aniž ohrozí její zdraví.

Pravidla zlátnutí: Před samoopalovacím nátěrem tělo důkladně oškrábněte peelingem. Na nánosech odumřelých kožních buněk by vám totiž samoopalovák vykreslil spoustu skvrn. Soustřeďte se hlavně na kolena a lokty, které stará kůže pokrývá nejvíc. Poté tělo namažte lehkým hydratačním mlékem - samoopalovací přípravek se vám tak podaří rozetřít rovnoměrně, kousek po kousku. K opálení míst, na něž nedosáhnete, využijte mazací hmaty svého přítele. Pokud používáte samoopalovací sprej, nečekejte s roztíráním, až přestříkáte celé tělo, a po kůži ho rozmázněte hned.

Cosmo tip:
Lekci samoopalování udělujte kůži nejlépe večer, kdy nehrozí, že se zpotíte a porušíte tak jednotnost ještě nezaschlého nátěru. Samoopalovací proces zopakujte za týden. Mezitím se vyhýbejte drhnutí kůže kartáčem a zapomeňte na saunu.

Vybarvující borci: samoopalovací tělový gel Self Tan Gel, Oriflame, 239 Kč, samoopalovací sprej aplikovatelný ve všech pozicích No Trace Bronzer, Garnier, 249 Kč, olej s granátovým jablkem a maracujou pro delší výdrž opálení Gold, Fake Bake, 520 Kč

* Když chcete: Lehoučké opálení

Netoužíte po kůži v barvě zářivého bronzu, ale zároveň chcete, aby působila zdravě a napruženě? Namísto klasického samoopalovacího krému si pořiďte hydratační péči s efektem lehkého opálení. Kůži vám nevybarví hned, ale při pravidelném používání jí postupně nadávkuje přirozeně snědý odstín. Takže zhruba po týdnu můžete kolegyním vyprávět o ozdravném víkendu v přírodě.

Pravidla zlátnutí: V případě postupně barvicího samoopalovacího krému si stačí udělat peeling jen předtím, než ho začnete pravidelně používat. Nemusíte se brousit před každým nanášením. Roztírat byste ho ale měla na řádně vysušenou kůži, proto se k samoopalování nenechte svést těsně poté, co vyskočíte ze sprchy. Po týdnu používání si můžete dát týdenní pauzu, během níž zůstane pleť pořád hezky snědá, a pak začít nanovo.

Vybarvující borci: zpevňující mléko s efektem lehkého opálení Holiday Skin Body Lotion Firming, Johnson's, 119 Kč, denní hydratační krém na obličej pro světlou až normální pleť Summer Glow, Dove, 179 Kč

* Když chcete: Záři pro tváře

Pokud jste nechala svůdně zhnědnout tělo, měla byste opálení dopřát i tvářím. Opalování obličeje pomocí samoopalovacího krému má výhodu, že vám na rozdíl od slunce nevykreslí mapy pih. Na tváře patří speciální bronzující přípravky, které většinou obsahují i kapku hydratačního krému a jsou přizpůsobeny jejich křehčí pokožce.

Pravidla zlátnutí: Před vybarvováním obličeje neobrušujte tváře peelingem. Mohl by je poškrábat a na drobných rankách by vám poté vyskákaly oranžové skvrny. Ty vám bohužel hrozí, i když trpíte akné. V takovém případě raději sáhněte po krémech postupně opalujících. Před nanesením samoopalovacího přípravku tvář důkladně očistěte odličovacím mlékem a pleťovou vodou bez alkoholu, který často tvoří skvrny. Krém rozmázněte v dlaních a rovnoměrně jím obličej častujte od středu směrem k linii vlasů. Úplně se vyhněte oblasti těsně pod očima a očním víčkům.

Cosmo tip: Mezi nanášením samoopalovacího krému a líčením make-upem byste si měla dát asi čtyřhodinovou pauzu, jinak hrozí, že hnědnoucí proces narušíte. Jestli se vám na tvářích přece jen vykreslilo pár skvrnek, zažehnejte je dotekem bronzujícího pudru. Pozor, samoopalovací krém vám kůži nechrání před slunečními paprsky, proto se i nadále vyzbrojujte klasickými přípravky na opalování.

Vybarvující borci: samoopalovací hydratující krém na obličej s okamžitým efektem Sublime Bronze, L'Oréal Paris, 299 Kč, samoopalovací mléko na obličej a tělo, citlivá pleť, Avene, 439 Kč, samoopalovací lifting na obličej, Yves Rocher, 269 Kč.

(Připravila: Veronika Štefanová, Cosmopolitan)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář